UML 2.5 – finální znění

Musím se přiznat, že chování OMG nechápu. V naprosté tichosti na stránkách uml.org vystavila finální verzi UML 2.5. No dobře, tak se tím nechlubí (ostatně byrokratické kolo se točilo bezmála čtyři roky). Co mi ale vadí, je naprostá ignorance změnového dokumentu, tedy vyznačení, co se od druhé beta verze změnilo.

Přitom v předchozích verzích to tak fungovalo. Jen namátkou uvádím odkazy na změnové dokumenty mezi betami 1 a 2 verze 2.5  nebo mezi UML 2.2 a 2.3. Takže, změnilo se vůbec něco mezi druhou betou a finální verzí?

Pokud se podíváme na XMI soubor pro UML, tak ani náhodou (obsah je stejný již od roku 2013). A to tam jsou prokazatelné chyby. Porovnat dvě verze PDF je víceméně nemožné. Zkusil jsem alespoň zkopírovat text z PDF dokumentů a porovnat je, ale odradilo mě to (viz obrázek – v jednom dokumentu jsou diagramy jako obrázky, v druhém pak lze např. kopírovat text rolí). Řádkování je také jiné.

Porovnání verzí UML

Při procházení zájmových skupin jsem žádnou zmínku o změnách nenašel, kolega Google mlčí. Vložil jsem tedy dotaz do jednoho fóra na LinkedIn, uvidíme, zda se něco objeví.

Příspěvek byl publikován v rubrice Nezařazené se štítky , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

2 komentáře: UML 2.5 – finální znění

  1. Robert napsal:

    Slavku, diky. Urcite se podel o pripadne zjisteni.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..