Sparx Enterprise Architect vydává novou, 14. verzi

Sparx po delší době vydal novou verzi svého nejdůležitějšího produktu. Nebudu zde ale popisovat, co může běžný uživatel tvořit nového, ale zaměřím se na důležité aspekty týkající se licencí a edicí. O nových vlastnostech popovídám jindy.

Až do verze 13.5 existovalo 6 edic: Desktop, Professional, Corporate, System Engineering, Business and Software Engineering a Ultimate. Od verze Corporate bylo možné zakoupit i plovoucí licence. Co se změnilo? Verze 14 sloučila System Engineering a Business and Software Engineering do jedné edice nazvané Unified. Dále zrušila edici Desktop a konečně Professional edice dostane plovoucí klíč. To s sebou ponese i změny v cenách, zatím ale nedokáži říct jak (snad to bude během května jasné).

Celé to shrnuji do následující tabulky:

Edice Dostupná do verze 13.5 Dostupná od verze 14 Poznámka
Desktop Ano Ne Pro držitele současné licence bude nabídnut upgrade zdarma na edici Professional
Professional Ano Ano Přidána (byť limitovaná) podpora modelů v Cloudu.
Professional Floating Ne Ano
Corporate (vč. Floation) Ano Ano
System Engineering (vč. Floating) Ano Ne Společně s Business and Software Engineering bude sloučena do Unified edice.
Business and Software Engineering (vč. Floating) Ano Ne Společně s System Engineering bude sloučena do Unified edice.
Unified (vč. Floating) Ne Ano Sloučení edicí Business and Software Engineering a System Engineering.
Ultimate (včetně Floating) Ano Ano

Zjednodušeně řečeno tedy budou 4 edice: Ultimate, Unified, Corporate a Professinal, přičemž všechny umožní zakoupit plovoucí licence. Podrobnější informace jsou na webu Sparxu (základní informace a rozdíl mezi edicemi).

Aktivační klíč

Od verze 14 musíte kromě licenčního klíče zadat i tzv. aktivační klíč, což jsou 4 písmena, která vás opravňují ke spuštění nástroje (podrobné informace jsou v nápovědě). Osobně se domnívám, že je to zbytečné. Pokud si někdo chce nelegálně uložit licenční klíč, tak tyto 4 znaky k tomu přidá, jsou nekryptovaně uložené na počítači s instalací EA.

Prodloužení licencí

Dodnes platilo, že při zakoupení licence můžete EA používat doživotně s tou výhodou, že po dobu jednoho roku si můžete bezplatně stahovat aktualizace. Po tomto roce jste měli možnost si znovu aktualizaci dokoupit za zvýhodněnou cenu až po dobu pěti let od zakoupení dané licence. Sparx nyní tuto dobu snižuje na tři roky.

Prodej licencí

Nové licence i jejich prodloužení včetně případné podpory si můžete u mě zakoupit. Pokud potřebujete další informace (ať už k prodeji, nové verzi nebo k čemukoliv jinému spojenému s EA či UML), jsem k dispozici.

Příspěvek byl publikován v rubrice Nezařazené se štítky . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..