Modelovací jazyk není jen UML

Modelovací jazyky

Musím se přiznat, jsem nevěrný. Tedy, abychom si rozuměli. Jsem nevěrný jazyku UML. Ten je univerzální, lze jej použít na vše, ale přeci jenom, jeho množství prvků a možností tyto prvky vzájemně poskládat nevede vždy k jednoduchosti a přímočarosti.

Nejen z uvedeného důvodu se také zabývám dalšími jazyky, a to ArchiMate a BPMN. A nejsem jediný. Proto jsem ve spolupráci s Ivanou Šabatovou a Milanem Rubešem připravil nový portál věnovaný právě modelovacím jazykům. Jeho název se nabízí sám: modelovaci-jazyky.cz.

Cílem portálu Modelovací jazyky bude to samé, co tohoto bloku – pomocí článků šířit osvětu v oblasti modelovacích jazyků, modelování a nástrojů. Na portále jsou jednak kopie článků věnovaných UML a Sparx Systems EA zveřejněných zde a pak nové články, které budeme s kolegy pstá.

A co zamýšlím s tímto blokem? Ten pojede dál v zavedených kolejích. Budu zde zveřejňovat to, co dosud. A pokud to bude o UML či EA, současné s tím to zveřejním i na Modelovacích jazycích. A pokud napíšu něco k jinému modelovacímu jazyky, zveřejním to na Modelovacích jazycích, přičemž zde uvedu odkaz. Nepřijdete tedy o nic.

Příspěvek byl publikován v rubrice Nezařazené se štítky , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..