Jak pokračuje realizace mých projektů? #ukazcodelas

Další měsíc práce je za mnou a rád bych se podělil o to, co zatím vzniklo na základě mého plánu zveřejněném v lednu.

  • Školení: Kromě přípravy kurzu Enterprise Architecta, o kterém jsem již psal, je tu vypsané dvoudenní školení přípravy k certifikaci znalostí UML: OCUP Intermediate ve dnech 30. a 31. března. Cena školení je včetně certifikace. Více informací získáte na stránkách školicího střediska.
  • Moodle: Po několika nevydařených pokusech a mnoha hodinách času strávených při snaze připravit testový software Moodle na mém stávajícím hostingu jsem se rozhodl pro radikálnější krok. Založil jsem novou doménu a dal ji do správy společnosti Webhosting C4, která své služby upravuje přímo na míru nejen pro uvedený nástroj, ale třeba i WordPress a mnohé další. Moodle je tam nainstalovaný a funkční v řádu několika minut a je možné s ním začít hned pracovat.
  • Testy UML: Jakmile bylo Moodle připravené, začal jsem do něj zadávat první testové otázky. V současné době mám k dispozici téměř 120 otázek, ze kterých se budou testy generovat. Díky tomu bude každý test unikátní a jen s velmi malou pravděpodobností získají dva uživatelé všechny otázky stejné. Musím se přiznat, že vymýšlení špatných odpovědí k otázkám bylo často docela složité. Tento týden budou připraveny jednotlivé testy a poté začne „testování vlastních testů“. Ostrý provoz plánuji na začátek dubna. A na co se lze těšit?
   • Ukázkový test zdarma.
   • Další tři testy s různou měrou informací získaných na základě odpovědí.
   • Ve spolupráci se serverem ilutrika.cz získá jeden ze zákazníků UML tričko. Konkrétní pravidla budou zveřejněna v den spuštění testů.

A jako návnadu uvádím jednu z otázek:

Ukázková úloha z připravovaných testů
 • Tento blok: Jako vedlejší bod březnového programu je převod tohoto bloku z Bloggeru pod křídla systému WordPress. Musím opět zmínit možnosti hostingu na zmíněném C4, díky kterému je instalace systému otázkou pár okamžiků. A při použití vhodného pluginu lze převést i články v řádech sekund. Přiznávám se, že mě to vyděsilo, jak to celé proběhlo hladce. Zatím to kontroluji a hledám, zda je opravdu vše v pořádku. Do světa to spustím společně s již zmíněnými testy UML.
Příspěvek byl publikován v rubrice Nezařazené se štítky , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..