Jak jsem se STAL oficiálním prodejcem Sparx Enterprise Architectu

Loni jsem tu popisoval mé strasti k cestě stát se oficiálním konzultantem a školitelem nástroje Sparx EA. Učinit se oficiálním konzultantem/školitelem je však podmíněno prodáváním licencí. Tehdy jsem to nechtěl dělat, ale připouštěl jsem možnost, že časem změním názor. A stalo se. Jak?

Prvním rozhodováním bylo, zda do toho jít či ne. Prodejce pro Českou republiku máme, k čemu tedy dalšího? Trh mají ti současní jistě dobře podchycený, v korporacích budou zaháčkovaní a co si budeme namlouvat, známosti také dělají své.

Na druhou stranu tu je skutečnost, že není žádný cíl co do počtu licencí, které musím prodat. Dále mi do karet hrálo (a hraje) to, že EA a UML stále učím, pořádám kurzy, tak proč lidem neříkat, že když s ním umím pracovat, umím ho naučit používat ostatní, píši pro něj rozšíření, tak ho koneckonců umím i prodat? Nakonec jsem se tedy rozhodl, že do toho jdu.

Druhý bod k rozmyšlení bylo, jakou formou to učinit. Firmy slyší na DPH, ale já jsem OSVČ a k DPH se nechci hlásit (jsem pouze osoba identifikovaná, mám zákazníky i mimo ČR). Vše směřovalo k tomu, že bude nejrozumnější založit firmu, která se k DPH přihlásí dobrovolně. Nakonec firma opravdu vznikla, již jsem o ní psal.

Třetí krok jsem považoval za nejlehčí. Navážu na komunikaci se Sparxem a řeknu jim, že do toho jdu, vložím produkty na e-shop a bude. Jenže ouha. Výměna e-mailů se Sparxem byla na opravdu dlouhou dobu. Musel jsem jim popisovat, jak budu licence prodávat, jak to budu propagovat, proč vlastně chci ty licence prodávat apod. Po několika měsících jsem nakonec dostal jejich souhlas a mohl podepsat smlouvu. Díky ní jsem dostal přístup k licenčnímu portálu a opravdu jsem začal licence prodávat.

Co mě čeká dál? Krátkodobý cíl je jasný, do e-shopu dát všechny možnosti prodeje licencí, v současné době mám ty nejdůležitější: základní prodej nových licencí, prodloužení licencí, několik rozšíření nástroje a konečně Pro Cloud Server. Chcete-li něco jiného, samozřejmě můžete napsat.

Z dlouhodobého hlediska stále budu usilovat o realizaci původní myšlenky: stát se oficiálním školitelem a konzultantem Sparxu. Ať už to dopadne jakkoliv, pořád mě můžete poptávat, tak jako dosud, na cokoliv, co je spojeno s UML, Sparx EA a dalšími oblastmi, které s tím souvisí. A samozřejmě nově můžete nakupovat licence. Budu rád, pokud si vyberete za dodavatele právě mě.

Důležité odkazy:

 

Příspěvek byl publikován v rubrice Nezařazené se štítky , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

2 komentáře: Jak jsem se STAL oficiálním prodejcem Sparx Enterprise Architectu

  1. Vladimir Kufner napsal:

    No tak blahopřeji

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..