Jak jsem se NESTAL oficiálním konzultantem SPARXu

S nástrojem Sparx Enterprise Architect pracuji už hodně dlouho a myslím si, že o něm toho vím poměrně dost. Protože jej i učím, rozhodl jsem se požádat Sparx o oficiální partnerství v oblasti poskytování školení a konzultací.

Na jejich stránkách jsem tedy v lednu tohoto roku vyplnil poměrně obsáhlý dotazník, zaškrtl partnerství Consulting a Training a pak již jen čekal, co oni na to. Zkraje února přišla první odpověď, že vše je paráda a jak si představuji, že budu podporovat prodej a vlastně i prodávat EA tu v ČR. Kromě toho bych měl psát články na stránku komunity EA.

Na to jsem odepsal, že články určitě nejsou problém (s ohledem na požadovanou frekvenci cca jednou za dva tři měsíce), ale že nástroj prodávat v současné době určitě nechci. To celé s douškou, že doufám, že to není nutná podmínka.

Odpověď přišla záhy s jasným stanoviskem: Jedním z hlavních důvodů, proč Sparx poskytuje partnerství, je podpora prodeje nástroje. Současně ale bylo uvedeno, že nejsou žádné podmínky na počet prodaných licencí. Tedy klidně nula.

To mi však přišlo jako podivné řešení, kterému jsem nechtěl propadnout. Alespoň ne v současné době. Je možné, že třeba někdy v budoucnu licence prodávat budu, ovšem to bude třeba řešit na jiné bázi, než funguji dnes.  Závěrem jsem jim ve vší slušnosti poděkoval a současně akceptoval to, že zůstávám NEOFICIÁLNÍM konzultantem a školitelem Sparx EA. A vy této možnosti můžete využívat.

Uložit

Příspěvek byl publikován v rubrice Nezařazené se štítky . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..