Instance, objekty, toolbox a křest knihy

V poněkud nepřející době, tedy kdy jsou někteří nemocní a jiní mají jarní prázdniny, proběhlo 28. února 2019 třetí setkání uživatelů Sparx Enterprise Architecta, které jsme obohatili o křest knihy UML pro analytiky.

I přes uvedené potíže se nás tam setkalo dost, a to včetně nových tváří. Já budu jen rád, pokud tendence bude pokračovat.

Po krátkém přivítání, kdy jsem představil novinku, o které tu napíši jindy, jsme si povídali o instancích a objektech a jak s nimi pracovat v éáčku. S povděkem konstatuji, že i já se něco přiučil. Podívejte se na prezentaci i s diagramy.

Na mé povídání navázal Aleš Kratochvíl a představil možnost vytvářet si vlastní ToolBox bez nutnosti generování souboru technologie MDG. Jeho prezentace je níže, soubor s ukázkou lze stáhnout zde.

Práce s Toolboxem bez MDG technologie Autor: Aleš Kratochvíl

Posledním oficiálním bodem byl křest knihy UML pro analytiky. Bylo mi ctí, že kmotrem byl právě Aleš, se kterým jsme toho (nejen) pracovně dost zažili. Aleši, díky.

Zbytek večera jsme strávili různými diskuzemi nejen s ohledem na éáčko. Níže je pár fotek (děkuji Monice za dokumentaci) a budu se těšit na další setkání, které bych rád naplánoval na květen. Jedno téma již máme (jak omezit rozsáhlé možnosti EA pro ne příliš zběhlého uživatele). Jaké by mohlo být to další?

 

Příspěvek byl publikován v rubrice Nezařazené se štítky , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..