Další ohlédnutí s vyhlédnutím vpřed

Slunce brzy dorazí do roviny rovníku a je tedy na čase, abych opět nechal nahlédnout do mé dílny. Kdo chcete, mrkněte, co se událo, na čem pracuji a co lze očekávat.

 1. Hned zkraje musím připustit, že jsem trošku zanedbával psaní článků. Řešil jsem spousty povinností, a když přišel čas na zábavu, věnoval jsem se spíše Malině a programování nežli UML. Na druhou stranu i tu Malinu jsem v jednom článku využil.
 2. Rozšiřoval jsem Aktivní diagramy. Ostatně, o tom jsem psal.
 3. Rok průběžně pracuji na rozšíření Sparx Enterprise Architectu pro firmu, kde jsem zaměstnán. Díky tomu člověk nabere spousty zkušeností s EA. Bohužel naráží i na to, že mnohdy programátoři ze Sparxu neodvedli dobrou práci. Pokud chcete vy sami vědět, jak se rozšíření pro EA dělá, využijte mé školení.
 4. Připravoval jsem se na betu OCUP 2 Intermediate. Vzal jsem to důkladně a hned si vše psal. Co s tím, dozvíte se níže. Následně jsem si beta verzí OCUP 2 Intermediate prošel. Náročné na pozornost a na čas. Více jsem se o tom rozepsal hned po zkoušce. Jak jsem dopadl, bych měl vědět na přelomu září a října.
 5. AnywhereV červnu jsem připravil osm lidí na OCUP Intermediate, šest jich šlo ke zkoušce a úspěšně prošli. Gratuluji všem. V září učím OCUP 2 Foundation a poté Sparx Enterpise Architect. Na druhé zmíněné školení, které je ve spolupráci se školicím střediskem Anywhere, se můžete ještě přihlásit. Pouze pozor na to, že termín bude o den posunut na 14.-15. 9. Dále upozorňuji na přípravu ke zkoušce UML Advanced.
 6. logo-lightDalší školení jsem připravil ve spolupráci se školicím střediskem Goodea Consulting. Mrkněte na moje UML školení, jen říjnové termíny se budou posouvat.
 7. Samozřejmě stále platí, že můžete poptat přímo mě. Více na http://www.kurzy-uml.cz.
 8. S mou úžasnou ženou a kamarádem jsme téměř dokončili přípravy dětského leporela s tématem dubánků a měsíců v roce. Více o tom píše Petr.Dubanci
 9. V práci jsem nucen používat nástroj Atlassian JIRA. Protože jeho použití mi nepřijde intuitivní a navíc na jednotlivé issues potřebuji ve Sparx Enterprise Architectu navazovat elementy (typicky komponenty), rozhodl jsem se tedy připravit plugin pro EA, který bude EA a JIRU integrovat. Na obrázcích je první ukázka. Pokud máte podobný problém, ozvěte se, rád bych, aby to bylo použitelné ve větším měřítku.
  JuraProjectBrowser
  JuraIssueProperties
 10. Plním si jeden ze svých snů a dávám si dohromady víkendové sídlo na místě, které je mi velmi blízké. Již brzy snad bude hotové.Jilove
 11. A perlička na závěr. Nevím, zda je více směšná, trapná nebo absurdní, ale to není důležité. Tento blok se řešil během jednoho soudního stání stran úpravy styku s dětmi. Naštěstí soudkyně měla rozum zdravý. Ostatně, je tu snad něco špatně?

A co je přede mnou?

 1. Inu, stále slibovaný on-line kurz přípravy k certifikaci UML. Pro úroveň OCUP 2 Foundation je text již napsaný, probíhá jeho revize a připravují se otázky ke každé kapitole. Na úroveň OCUP 2 Intermediate mám text také víceméně hotový, takže až bude zkouška ve finální verzi, školení bude připravené výrazně rychleji, než tomu je u první znalostní úrovni. A časování? Snad již v říjnu. Dosud můžete využívat mé školení, kdy se uvidíme osobně.
 2. Aktivní diagramy – mám rozpracovanou aktualizaci diagramů tak, aby bylo možné ji kdykoliv přerušit. To ocení ti z nás, co mají v dokumentu desítky či stovky diagramů.
 3. Připravuje se Enterprise Architect 13, v současné době je k dispozici beta verze. Určitě se se svými zkušenostmi podělím. Podle předběžných informací to vypadá na větší změny.

Pěkný zbytek prázdnin.

Uložit

Uložit

Příspěvek byl publikován v rubrice Nezařazené se štítky , , , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..