Co mě bavilo v roce 2018 #ukažcoděláš

Zkouším zkracovat interval povídání o tom, na čem pracuji, co se mi již povedlo a co je k zamyšlení. Poslední report jsem psal po roce a půl letos v lednu, tedy teď je to již „jen“ po osmi měsících. Na čem jsem tedy trávil svůj čas?

Nakladatelství Elebedial

To, že jsem vytvořil vlastní nakladatelství Elebedial, to jsem již psal v posledním reportu. Ostatně i vy si tam nakupujete především učebnice pro přípravu k certifikačním zkouškám, ale i kozlíka Líška.

V současné době dokončujeme práci na nové knížečce pro zlepšení nálady a pro potěchu dětí i dospělých nazvanou Kapustňák Eda. Půjde opět o ilustrace mé ženy a naše společné básničky. Do 15. října musí vše být připravené pro tisk a pak do týdne bude vše v papírové podobě. Jestliže si budete chtít prohlédnout nejen knihu, ale i předlohy (plus mnohé další), budete moci navštívit výstavu radotínských výtvarníků ve dnech 11.-16. listopadu v prostorách Kulturního střediska „U Koruny“ na náměstí Osvoboditelů 44/15 v Radotíně. Na vernisáži se tam můžeme potkat.

Druhou knihu, kterou již delší dobou slibuji, je UML pro analytiky. Přiznávám se bez mučení, že plán vydat ji letos v dubnu selhal. Nakonec mě ale poměrně náročné školení UML na Slovensku donutilo s textem pohnout do takové míry, že mi chybí již jen jedna kapitola (diagram aktivit), a první verze textu bude hotová. Na druhou stranu to bude mít příznivý vliv na kvalitu textu, neboť mi účastníci školení dávají užitečnou zpětnou vazbu (díky všem za vaši pozornost po celou dobu mých školení, za dotazy a hlavně diskuse). Během října chci text dopsat a nechat projít alespoň dvěma revizemi. Poté přijde na řadu jazyková a stylistická korektura, sazba a tisk. Uvidím, jak to bude vycházet, zda se knihy dočkáme pod stromeček, na Tři krále, nebo až na Hromnice. Později však ne.

UML

Když vynecháme zmínku o knize UML pro analytiky, tak stojí za zmínku to, že na jejím základě je již připravené plnohodnotné školení stejného názvu. První termín je ve dnech 11.-12. října 2018 a jak název napovídá, jde o školení pro uživatele UML, kteří chtějí vědět, jak správně zaznamenat svou práci. Objednávat si ho můžete zde.

Sparx Enterprise Architect

V oblasti éáčka jsem nejvíce pyšný na to, že podařilo nastartovat setkávání uživatelů tohoto nástroje. Na základě ohlasů prvního setkání je připravené druhé. To, co mě na tom těší, je i zájem účastníků něco sdělit ostatním. Ostatně se můžete přesvědčit sami, jste srdečně zváni.

Dále se mi povedlo spojit Sparx EA s nástrojem JIRA. Po dlouhých peripetiích tak můžete své storky vidět i v éáčku a pracovat s nimi jako s každým jiným požadavkem.

V červnu jsem byl na setkání uživatelů v Londýně a přivezl jsem si kromě jiného spousty podnětů. Některé jsem již „ventiloval“, některé teprve budu. Rozhodně to ale stálo za to.

Konečně posledním bodem je má firma Capricorn Pro, která je oficiálním distributorem jednak nástroje Sparx EA jako takového, tak i dokumentačního addinu pro EA nazvaného eadocx. Pokud tedy potřebujete novou licenci nebo její obnovu, budu rád, pokud mne poptáte. Jak jistě víte, prodej licencí jsem zavedl hlavně z toho důvodu, abych se stal oficiálním školitelem EA. Neznamená to ale, že by to byla bokovka, nebo že bych zapomněl na původní cíl. Pracuji na obojím.

Co mě čeká v následujících měsících

Před sebou toho mám opravdu hodně. Ještě letos chci:

  • dokončit knihu o kapustňákovi Edovi a UML.
  • setkat se s vámi, uživateli Sparx EA v říjnu.
  • napsat ještě alespoň dva naučné články k EA a/nebo k UML.
  • proškolit vás a to ať v oblasti UML, tak i EA (seznam školení a termínů je na této stránace).
  • Chtěl bych více číst. Letošní jedna kniha za měsíc je málo.

Začátek roku se zdá vždy takový rozpačitý, firmy ladí rozpočty na školení apod., ale pro mě to bude konečně čas oddechu a práce mj. na dvou věcech:

  • Nové funkčnosti konektoru na JIRA server,
  • dokončení nástroje na poměrně sofistikované hlídání uživatelsky definovaných pravidel v EA a
  • generování dokumentace na Confuence.

K obojímu zatím nechci říkat víc či něco slibovat, vše se může měnit, na druhou stranu, pokud vám dané téma něco říká, klidně se ozvěte, můžeme to prodiskutovat.

No, a to je vše. Bude mi potěšením, pokud se uvidíme na setkání uživatelů EA v říjnu. A pokud nedorazíte, tak přeji zajímavý konec roku.

Příspěvek byl publikován v rubrice Nezařazené se štítky , , , , , , , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..